Płyta warstwowa - rodzaje, zalety i sposoby łączenia płyt.

Są zużywane budownictwie wzorcowym

W ostatnich latach płyty warstwowe stanowią bardzo popularne materiały budowlane. Są wykorzystywane zarówno w budownictwie klasycznym, jak i tym lekkim. Ponadto, służą do prac wykończeniowych i remontowych. Mogą być stosowane jako ścianki działowe lub elementy dociepleń. Jest to możliwe ze względu na ich specyficzną budowę i wysoką izolacyjność będącą efektem istnienia specjalistycznego rdzenia wypełniającego płytę.

Co ma zapewniać optymalną izolację

Ze względu na specyfikę budowy na rynku dostępna jest płyta warstwowa z betonu zbrojonego oraz ta z blachy ocynkowanej. Oba typy posiadają rdzeń, na który składa się styropian, wełna mineralna lub poliuretan. Takie wnętrze ma zapewniać optymalną izolację i sprawiać, że płyty są bardziej wytrzymałe i nie przepuszczają chłodu, wilgoci ani hałasów. Dzięki rdzeniowi, cała konstrukcja jest solidniejsza.

Mamy sposobność, stawiać urozmaicone

Ze względu na swoją budowę, płyta jest wytrzymała i odporna na skrajne warunki. Można, zatem stawiać z niej różnorodne budynki mając pewność, że będą trwałe i nadadzą się na długotrwałe użytkowanie. Jednocześnie szybki i prosty montaż sprawia, że można wykorzystywać płyty jako materiały na budynki tymczasowe. Bez problemu można je zdemontować i ewentualnie, złożyć ponownie innym razem w odmiennym miejscu.

Ogromnej liczbie przypadków stosuje

Żeby konstrukcje były trwałe, zarówno płyty ścienne, jak i płyty dachowe muszą być ze sobą prawidłowo zespolone. Sposoby łączenia płyt zależą od ich rodzaju i od typu budynku. Najczęściej wykorzystuje się do tego wkręty i specjalistyczne śruby. Pomiędzy nimi a samą płytą obowiązkowo powinna znajdować się uszczelka tak, by nie powstawały nawet najmniejsze luki.

Copyright